Apple’ın hisse değeri Alman Borsa’sındaki tüm firmaların toplam değerini geçti geçecek.

Apple‘ın hisse değeri Alman Borsa’sındaki tüm firmaların toplam değerini geçti geçecek. Cimri’nin başına ilk geldiğimde tüm trafiğin %80’i reklam ile geliyordu. İlk işim reklamı kesmek oldu. Tamam trafik geliyordu ama şirketi temelde yapılması gerekenlere para ayırması ve odaklaması için bu uyuşturucudan vaz geçmek lazımdı. Hem kötü bir siteye reklamla çektiğiniz trafiğin deneyimi kötü olduğu için ziyaretçiler. tekrar gelmiyorlardı.

Dönüşüm için konfor alanından çıkmak ve odak lazım. Gelecek teknoloji şirketlerinin dünyası. Bu dünya ise yetişmiş işgücü ile ilerleyebiliyor. Bizde iş gücü var ama yetiştiren yok. Yaptığımız tek şey Arabistan’ın bile azaltmaya çalıştığı fosil yakıtlara bel bağlamak. Oysaki bu da uzun vadeli bir plan değil.

Finlandiya 2 milyon USD bütçe ile AB vatandaşına kendi dillerinde Yapay zeka eğitimi hazırlamış. Finlandiya yetkililerine bizim dilimize de çevirmeleri için ulaşmaya çalışıyorum. Gençler iyi eğitim alamadıkları için İngilizce bilmiyor. Ama biz adı üstünde FOSİL yakıt peşinde koşuyoruz. Acilen kaynaklarımızla temelde yapılması gerekenlere yani teknoloji tabanlı eğitime geçilmesi gerekmektedir. Bunun adı kodlama eğitimi değildir. Kodlama yapmak için İngilizce ve Temel Bilimler olan Matematik, Fizik öğrenilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir